Bėgimas
Tai viena iš pagrindinių fizinio pasiruošimo sudedamųjų dalių. Jos neverta išmesti ar nepaisyti. Bėgiojant treniruojamas raumenų ištvermingumas, gerinama širdies ir plaučių sistemos veikla. Jei kam nors pasirodys, kad tai jam nereikalinga ir jis puikiai gali be to apsieiti, ką gi - Jo teisė rinktis. Bet toks nusistatymas gali atsisukti prieš Jus, kai kova gatvėje užsitęs ilgiau nei tikėjotės, arba tuomet, kai bėgti reikės greičiau ir toliau nei norėtųsi (nes tiek pirmu, tiek ir antru atveju pasekmės gali būti liūdnos, jei ištvermės kartais pritrūktų).

Keletas patarimų bėgiojant:

  - Prieš bėgimą padarykite apšilimą (jei ne viso kūno, tai bent jau kojų - tai padės išvengti traumų).
  - Bėgioti reikia nuo 30 min. iki 1 val. (trumpiau nei pusvalandį trunkantis bėgimas neturi jokios prasmės, o bėgti daugiau nei valandą galite tik tuomet, jei Jūs nepertraukiamo bėgiojimo stažas ilgesnis nei vieneri metai).
  - Kaitaliokite bėgimo tempą ( pvz., bėgate 30 min.: 5 min. tempas lėtesnis, kitas 5 min. greitesnis, 3 min. dar greitesnis, 7 min. vėl bėgate lėčiau, 3 min. bėgate labai greitai, 7 min. tempas vidutinis. Žinoma, galite sumažinti šiuos laiko intervalus perpus ar tiek, kiek leis Jūsų fizinis pasirengimas. Būtent toks kintančio tempo bėgimas padės greičiau tobulėti, be to, jis artimesnis realioms gatvės sąlygoms).
  - Bėgimui pasirinkite nelygią vietovę (sakydamas "nelygią", turiu galvoje trasą, kurioje būtų tiek įkalnių, tiek ir pakalnių, o ne pievą su akmenimis ir kurmiarausiais, per kurią bėgdami nusilaužysite kojas).
  - Bėgiodami jokiu būdu nekabinkite svarmenų ant kojų (tiesiog traumuosite sąnarius). Jei labai norisi bėgioti su papildomu svoriu - užsijuoskite diržą su svarmenimis arba užsimeskite ant pečių specialią kuprinę.
  - Geriausia bėgioti po 12 valandos, kadangi tokiu laiku žmogaus organizmas jau būna pilnai atsibudęs po nakties miego ir gali priimti didesnius krūvius. Aišku, yra ir tokių, kurie bėgioja 5 val. ryto. Šioje situacijoje būtina stebėti savo organizmo reakciją į krūvius tokiu ankstyvu paros metu. Jeigu pajusite bent menkiausią diskomfortą ar negalavimą, perkelkite bėgimą į vėlesnį laiką, o jeigu Jūs jaučiatės puikiai, šaunu - bėgiokite rytais.
  - Bėgiokite ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę (to visiškai pakanka. Dažniau bėgioti verta nebent tuo atveju, jei ruošiatės maratonui).
  - Geriausia bėgioti kuo toliau nuo kelių, kuriuose didelis mašinų srautas (Jūs ir taip pakankamai prisikvėpuojate išmetamosiomis dujomis).
  - Bėgiokite nepriklausomai nuo to, ar lauke šviečia saulė, ar lyja (tik pasirinkite tinkamą aprangą). Vienintelė išimtis, kurią vertėtų padaryti, nebėgioti vasarą, kai lauke daugiau nei +20C ir stipriai kepina saulė, nes bėgant tiesiog gali sustoti širdis arba įvykti organizmo dehidracija.
  - Bėgdami darykite įvairius smūgius rankomis (taip gausite didesnį krūvį ir lavinsite smūgių techniką judesyje).
  - Bėgdami šnekėkite, deklamuokite eilėraščius arba dainuokite (tai darydami Jūs neuždusite).
  - Bėkite atsisukę nugara, šonu, darydami 360 laipsnių apsisukimus (tai padės lavinti judesių koordinaciją).

   Jei vadovausitės aukščiau pateiktais patarimais, pamatysite, kiek daug naudos gali duoti bėgimas.
Straipsnį perskaitė: 3682

Įvertinimas: Įvertinimas: 5.0/1

Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
[ Registruokis | Prisijunk ]