2018-03-01, 11:59
newsAtviras Baltijos šalių MMA mėgėjų čempionatas
2018 m. vasario 24 dieną Jonavos sporto Arenoje vyko atviras Baltijos šalių MMA (mišrių kovos menų) mėgėjų čempionatas. Lietuvoje jis įvyko pirmą kartą. Čempionate dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos MMA klubų sportininkai,  viso 127 dalyviai iš 24 klubų. 

Siame turnyre dalyvavo ir musu klubo "LUTADOR KLAIPEDA" kovotojai: Deividas Daividavicius, Aurimas Dumbrauskas, Deividas Krepsta, Mindaugas Bartkus ir Nerijus Budrikas.   

 Vaikų ir jaunimo iki 16 metų kovos vyko ant tatamio, o jaunimo nuo 17 metų ir suaugusiųjų kovos vyko MMA narve. Čempionate labiausiai nustebino jauniausiųjų MMA kovotojų ryžtas ir noras siekti pergalės jie savo meistriškumu nenusileido suaugusiųjų kovoms. Šios varžybos buvo išskirtinės tuo, kad kovos vyko pagal du lygius, tai yra C- mėgėjų lygį ir B – pažengusių MMA mėgėjų (MMA Semi pro). Pagrindinis skirtumas tarp B ir C lygių yra tai, kad mėgėjams (C lygis) parteryje yra neleistini smūgiai į veidą, o pažengusiųjų (semi pro, B lygio) kovose smūgiai į veidą nėra draudziami. 

Pirmasis i oktagona zenge Deividas Krepsta. Jis kovojo U-18 amziaus grupeje, iki 72 kg svorio kategorijoje. Sioje svorio kategorijoje buvo 8 dalyviai. Pirmoje kovoje Deividas susitiko su kovotoju is Panevezio sporto klubo. Pradejes visai neblogai kova stovesenoje smugiais, antrame raunde Deividas norejo kova pervesti i parteri ir pralaimejo kova skausmingu giljotinos smaugimo veiksmu ir is sekanciu kovu pasitrauke.

Sekantis i narva zenge "LUTADOR KLAIPEDA" kovotojas Mindaugas Bartkus. Jis kovojo suaugusiuju amziaus grupeje, iki 78 kg svorio kategorijoje. Pirmoje kovoje Mindaugas susitiko su labai pajegiu ir zymiai didesne patirti turinciu kovotoju is Prienu sporto klubo "Vejas". Kova prasidejo stovesenoje smugiais, bet veliau kovai perejus i parteri didesni pranasuma cia turejo varzovas, ko pasekoje kova buvo pralaimeta smaugimo veiksmu. Sekancioje kovoje del trecios vietos Mindaugas susitiko su kovotoju is Vilniaus "Pankratos" sporto klubo. Si kova truko visa kovos laika (2 raundai po 4 min). Kova pagrinde vyko parteryje (kova ant zemes), kur truputi didesne persvara turejo varzovas, ko pasekoje kova ir buvo pralaimeta taskais. 

Sekantis i oktagona zenge Nerijus Budrikas. Jis kovojo suaugusiuju amziaus grupeje, iki 84 kg svorio kategorijoje. Noreciau pazymeti, kad Nerijui tai buvo pirmoji kova MMA narve. Sioje kovoje "LUTADOR KLAIPEDA" kovotojas susitiko su varzovu is Vilniaus "Pankratos" sporto klubo. Pradejes labai aktyviai kova stovesenoje smugiais, po to Neriui pritruko jegu, ir praleides kelis smugius turejo pripazinti varzovo pranasuma.

Sekantis ant tatamio kovoti isejo Deividas Daividavicius. Jis kovojo U-16 amziaus grupeje, iki 66 kg svorio kategorijoje. Pirmoje kovoje Deividas susitiko su varzovu is Klaipedos, kito sporto klubo. Sioje kovoje "LUTADOR KLAIPEDA" kovotojas nepaliko jokiu sansu varzovui. Deividas turejo iniciatyva ir stovesenoje, ir parteryje, todel neuzilgo svente pergale skausmingu smaugimo veiksmu is nugaros. Finale, kur kova jau vyko oktagone, musu klubo kovotojo lauke labai stiprus ir pajegus varzovas is Raseiniu sporto klubo "Pantera". Sioje grazioje ir labai techniskoje kovoje, netruko nei smugiu stovesenoje, nei kovos parteryje, kur iniciatyvos neturejo nei vienas is kovotoju, todel pasibaigus pagrindiniam kovos laikui buvo paskirtas papildomas extra raundas. Siame raunde baigiantis laikui, kova perejo i parteri, kur netiketai varzovas perejo ant skausmingo rankos lauzimo veiksmo, ir svente sunkia pergale. Noreciau pabrezti, kad Deividas yra labai sparciai ir stipriai tobulejantis kovotojas, kuris ateityje parodys dar ne viena grazia ir tehniska kova.

Paskutinis i oktagona zenge Aurimas Dumbrauskas. Jis kovojo U-16 amziaus grupeje, +78 kg svorio kategorijoje, kur svoris jau neribojamas. Aurimas atstovavo "LUTADOR KLAIPEDA" ir "Muay Thai Imperija" sporto klubus. Aurimo varzovas buvo 10 kg sunkesnis varzovas is Kauno sporto klubo "Fighter House". Kova beveik visa laika vyko stovesenoje, kur kovotojai apsikeitinejo smugiais. Varzovas norejo kova pervesti i parteri, kur butu turejes didesni pranasuma, bet Aurimas sekmingai gynesi, ir kova tese stovesenoje. Todel pasibaigus pagrindiniam kovos laikui, teisejas i virsu pakele "LUTADOR KLAIPEDA" kovotojo ranka. Aurimas svente grazia pergale ir tapo Baltijos saliu MMA megeju cempionu.

Sios varzybos parode musu kovotoju klaidas ir trukumus. Musu komandos kai kurie kovotojai dar labai jauni. Kai kurie kovojo pirma karta tokio lygio varzybose, bet dziugina tai, kad jie puikiai susitvarke su jauduliu ir su adrenalinu, kuris buna pries kova, ir parode grazias ir techniskas kovas.

Daugiau nuotraukų iš varžybų rasite mūsų Facebook paskyroje »»  
Straipsnį perskaitė: 991

Įvertinimas: Įvertinimas: 0.0/0

Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
[ Registruokis | Prisijunk ]