2015-05-11, 08:43
newsLietuvos atviros grappling taurės pirmenybės
Gegužės 16 d., šeštadienį Šakiuose vyko Lietuvos atviros grappling taurės pirmenybės, kuriose labai sėkmingai pasirodė Klaipėdos MMA ir BJJ (brazilian jiu-jitsu) kovos klubas "LUTADOR KLAIPĖDA". Šiose varžybose dalyvavo sporto klubai iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Šakių, Jurbarko, Prienų ir kitų miestų.
Dabar labai populiarėja graplingo imtyniu kovos – čia viskas tas pats, tik nėra smūgių, dėl ko šiame sporte patiriama mažiau traumų. Čia vyksta imtynės, galimi ivairus smaugimai ir lauzimai, labai svarbi technika. Kovotojas turi turėti didelį techninių veiksmų arsenalą.

Graplingo imtynių kova trunka penkias minutes. Per jas vienas iš sportininkų turi priversti kitą pasiduoti. Teisėjas čia į kovą beveik nesikiša, o neišsiaiškinus laimėtojo, skiriamas papildomas dviejų minučių raundas. Jame jau skiriamas auksinis taškas aktyvesniam kovotojui – už gerą metimą ar užimtas kontroliuojančias pozicijas.
Varžybas atidarė Lietuvos Grappling federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas, kuris pasidžiaugė sportininkų gausumu. Šiose varžybose dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius 150.

Varžybų metu buvo filmuojama, todėl finalines kovas ir kitų kovų gražiausias akimirkas galėsime išvysti per SPORT1 TV.
Pirmasis ant kilimo išėjo mūsų jaunasis sportininkas: Naglis Kanisauskas. Naglis kovojo U-15 grupėje, iki 68 kg ir užėmė pirmąją vietą. Abi kovas mūsų sportininkas laimėjo anksčiau laiko, ir vieną iš jų per 30 sekundžių.

Sekantys ant kilimo išėjo mūsų kovotojai: Irmantas Zubrickis ir Vitalijus Orlovas. Jie kovojo U-17 grupėje. Irmantas kovojo iki 60 kg, o Vitalijus iki 64 kg. Abiem mūsų kovotojams teko kovoti po 4 kovas. Irmantas ir Zubrickis laimėjo 3 kovas ir po vieną kovą pralaimėjo. Parodę tikrai vyrišką ir nepalaužiamą kovotojo charakterį mūsų sportininkai: Irmantas Zubrickis užėmė pirmąją vietą, O Vitalijus turėjo tenkintis antrąja vieta.

Sekantis ant tatamio išėjo "LUTADOR KLAIPĖDA" kovotojas: Egidijus Slavinskas. Jis kovojo U-19 grupėje, iki 84 kg. Egidijui teko kovoti 3 kartus. Vieną kovą mūsų kovotojas laimėjo, bet kitas dvi pralaimėjo, iš kurių vieną tik teisėjų sprendimu. Egidijus kovojo labai techniškai ir taktiškai.

Sekantys ant kilimo išėjo treneris Ernestas Slavinskas, Nerijus Mažutis ir Aleksandras Zbormirskis. Ernestas ir Nerijus kovojo iki 84 kg, veteranų grupėje. Ernestas laimėjęs abi kovas užėmė pirmąją vietą, o Nerijus trečią vietą. Paskutinis kovoti išėjo mūsų sunkiasvoris: Aleksandras Zbormirskis. Jis kovojo suaugusiųjų pradedančiųjų grupėje, + 84 kg. Norėčiau pažymėti, kad Aleksandras dvi kovas laimėjo anksčiau laiko skausmingais veiksmais. Tik finalinę kovą Zbormirskis laimėjo aiškia persvara ir užėmė garbingą pirmąją vietą.  .

Klaipėdos ekipos treneris E. Slavinskas teigė, jog klaipėdiečių "LUTADOR KLAIPĖDA" komanda iš 20 dalyvavusių komandų, komandinėje įskaitoje užėmė labai garbingą ketvirtąją vietą. Tai yra fantastiškas ir labai geras rezultatas, nes mūsų komanda dar labai jauna, bet jau sugeba dominuoti Lietuvoje. Tai labai dziugu. Sportininkus varžyboms padėjo ruošti antrasis klubo treneris Nerijus Mažutis, tai žmogus kuris iš tikrųjų daug prisideda prie kovotojų ruošimo. Taip pat norėčiau padėkoti už materialinę pagalbą Aleksandrui Zbormirskiui.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais.