2015-11-09, 14:05
newsPergalingas triumfas atvirame Lietuvos MMA mėgėjų čempionate
Kaunas lapkričio 7 dieną tapo visame pasaulyje sparčiai populiarėjančių mišrių kovos menų (MMA) sostine. Įvairiausių stilių kovotojai 4-ą kartą varžėsi dėl Lietuvos MMA mėgėjų čempiono titulo. Čempionate dalyvavo 64 sportininkai iš įvairių Lietuvos sporto klubų ir svečiai iš Rusijos. Šiame čempionate dalyvavo ir mūsų MMA (mixed martial arts) ir BJJ (brazilian jiu-jitsu) kovos klubo "LUTADOR KLAIPĖDA" komanda.

Kovų menų gerbėjai šį čempionatą galėjo stebėti nemokamai. Varžybos vyko Lietuvos sporto universiteto (LSU) Didžiojoje salėje. Renginį atidarė ir sveikinimo žodžius sakė Kauno m. Savivaldybės Kūno Kultūros ir Sporto skyriaus vedėjas Mindaugas Šivickas ir Lietuvos MMA ir Džiudžitsu federacijos prezidentas Mindaugas Smirnovas. Čempionato kovos prasidėjo nuo jaunimo iki 17 m. ir baigėsi suaugusių kovomis. Nors kovos vyko pagal MMA mėgėjų taisykles, kur yra ribojami pavojingi sveikatai veiksmai (kurie leidžiami tik profesionaliose kovose), tačiau kovinio parako, azarto ir gražių, techniškų momentų netrūko.

Pirmieji į oktagoną išėjo mūsų jaunieji sportininkai: Irmantas Zubrickis, Vitalijus Orlovas, Naglis Kanišauskas ir Augustas Gavutis. Visi keturi kovojo U-17 grupėje. Pirmasis kovas pradėjo iki 61 kg grupėje mūsų kovotojas Irmantas Zubrickis. Irmantas pirmą kovą laimėjo pirmame raunde anksčiau laiko skausmingu rankos laužimu. Antrą kovą "LUTADOR KLAIPĖDA" kovotojas taip pat laimėjo per pirmą raundą smaugimo veiksmu. Finale Irmantui taip pat nesugebėjo niekas pasipriešinti, ir jis finalinę kovą vėl laimėjo pirmame raunde skausmingu rankos laužimu. Parodęs tikrai vyrišką kovotojo charakerį ir labai gražią techniką mūsų klubo sportininkas Irmantas Zubrickis užėmė pirmąją vietą ir savo grupėje tapo čempionu.

Sekantis į oktagoną išėjo Vitalijus Orlovas. Jis kovojo iki 66 kg grupėje. Aukštai pakeltą kartelę nenorėjo nuleisti ir Vitalijus. Pirmąją kovą jis laimėjo techniniu nokautu per pirmą raundą, sustabdžius teisėjui. Antrą kovą mūsų klubo kovotojas laimėjo taškais. Finale Vitalijaus laukė labai pajėgus ir stiprus atletas iš Kaliningrado. Pirmame raunde dominavęs "LUTADOR KLAIPĖDA" kovotojas, antrame raunde perleido iniciatyvą ir pralaimėjo. Vitalijus Orlovas turėjo tenkintis antrąja vieta ir sidabro medaliu.

Trečias į oktagoną išėjo Naglis Kanišauskas. Jis kovojo iki 78 kg grupėje. Parodęs labai gražią, technišką ir efektingą pirmą kovą mūsų klubo kovotojas laimėjo ją skausmingu rankos laužimu per pirmą raundą anksčiau laiko. Antrą kovą Naglis taip pat laimėjo tik smaugimo veiksmu. Finale jis susitiko su labai stipriu kovotoju, turinčiu nemažai MMA kovų ir turėjo pripažinti pralaimėjimą. Mūsų klubo kovotojas užėmė garbingą antrąją vietą ir buvo apdovanotas sidabro medaliu. Toje pačioje svorio kategorijoje kovojo ir kitas "LUTADOR KLAIPĖDA" kovotojas Augustas Gavutis. Augustui burtai lėmė susitikti su labai pajėgiu kovotoju, turinčiu didelę MMA kovų patirtį. Šis kovotojas vėliau ir tapo čempionu šioje svorio kategorijoje. Mūsų kovotojui tai buvo pirmoji MMA kova oktagone ir jis šį egzaminą išlaikė puikiai. Parodęs atkaklią, gražią ir ryžtingą kovą, Augustas turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Sekantys į narvą išėjo "LUTADOR KLAIPĖDA" kovotojai: Evaldas Drevinskas, Martynas Rudnickis ir Grėjus Delininkaitis. Evaldas Drevinskas ir Martynas Rudnickis kovojo U-19 grupėje. Pirmasis kovotį išėjo iki 72 kg grupėje Evaldas Drevinskas. Jis susitiko su stipriu kovotoju iš Vilniaus ir turėjo pripažinti pralaimėjimą. Sekantis toje pačioje svorio kategorijoje kovoti išėjo Martynas Rudnickis. Jis pralaimėjo šią kovą teisėjų sprendimu. Dėl trečios vietos susitiko du mūsų klubo kovotojai ir šioje kovoje laimėjo Martynas Rudnickis smaugimo veiksmu.

Paskutinis varžybas užbaigė suaugusiųjų grupėje Grėjus Delininkaitis. Jis kovojo iki 84 kg grupėje. Parodęs technišką ir gražią kovą, Grėjus laimėjo ją skausmingu rankos laužimu per pirmąjį raundą. Išėjus į finalą ir pasiruošus sunkiai kovai, priešininkas į oktagoną neišėjo, nes gavo traumą prieš tai vykusioje kovoje. Grėjus šioje svorio kategorijoje iškovojo pirmąją vietą ir aukso medalį. Grėjui tai buvo pirmasis krikštas oktagone. Jis kovojo pirmą kartą pagal tokias taisykles ir išlaikė puikiai šį egzaminą.

Klaipėdos ekipos treneris Ernestas Slavinskas teigė, jog klaipėdiečių komanda dar labai jauna, ir tokio rango varžybose dalyvavo pirmą kartą. Kai kurie kovotojai kovojo oktagone iš viso pirmą kartą, bet visi parodė vyrišką charakterį ir tikrą kovotojo dvasią. Rezultatai patys kalba už save. Tai labai džiugu. Ir kas svarbiausia visi grįžome sveiki ir be traumų.

Norėčiau padėkoti už pagalbą antrajam mūsų klubo treneriui Nerijui Mažučiui ir kitiems mūsų klubo kovotojams už pagalbą ir palaikymą.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.

Nuotraukos iš varžybų »»
Straipsnį perskaitė: 1185

Įvertinimas: Įvertinimas: 0.0/0

Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
[ Registruokis | Prisijunk ]