2016-04-18, 08:48
newsTarptautinis ,,MMA Jiu-Jitsu Fight 10'' kovų turnyras
Balandžio 16 d. Karpynė (Raseinių raj.) tapo MMA (mišrių kovos menų) sostine. Vyko tarptautinis ''MMA Jiu-Jitsu Fight 10'' kovų turnyras Raseiniuose. MMA narve (aštuonkampyje) kovojo geriausi pabaltijo kovotojai. Pagrindinės turnyro kovos vyko dėl Baltijos šalių čempiono iki 78 kg diržo. Renginį vedė fitneso trenerė, modelis bei televizijos laidų vedėja Jolanta Leonavičiūtė.

Šiame tarptautiniame turnyre dalyvavo ir mūsų MMA ir BJJ kovos klubo ''LUTADOR KLAIPĖDA'' komanda. Komandą atstovavo: Augustas Gavutis ir Irmantas Zubrickis. 

Augustas kovojo dėl Baltijos šalių čempiono iki 78 kg diržo. Jo priešininkas buvo labai pajėgus ir stiprus kovotojas iš Latvijos sporto klubo ''Sev Arch'' Vladislav Gusev, kuris jau turėjo ir profesionalių MMA kovų. Tik prasidėjus kovai, ji neužilgo perėjo į parterį, kur mūsų klubo sportininkas ir pralaimėjo Latvijos kovotojui rankos laužimu.                 

Baltijos šalių MMA mėgėjų čempionu tapo plungiškis Mantas Žukauskas. Dėl šio titulo pusfinalyje jam teko kovoti su Šakių sporto klubo „Ošimas“ atstovu Ignu Vaičiūnu. Mantas antrame raunde laimėjo techniniu nokautu. Finale Mantas susikovė ir nugalėjo Latvijos sporto klubo  „Sev Arch“ atstovą Vladislav Gusev, kuris atrankinėje kovoje savo priešininką įveikė rankos laužimo veiksmu.

Sekantis į oktagoną išėjo Irmantas Zubrickis. Jis kovojo iki 66 kg. Jo priešininkas  buvo labai patyręs ir stiprus kovotojas iš Latvijos sporto klubo ''Profesionalis'' Sergej Efimov, kuris turėjo net 25 MMA kovas, iš kurių nei vienos nepralaimėjo. Prasidėjus kovai, iš pradžių ji tesėsi stovėsenoje, kur kovotojai smūgiavo vienas kitam. Neužilgo  kova perėjo į parterį, kur iniciatyvos nebuvo nei pas vieną, nei pas kitą. Prasidėjus antrajam raundui Irmantas perėjo ant smaugimo veiksmo latvijos kovotojui. Ir tik per klaidą ''LUTADOR KLAIPĖDA'' kovotojas neiškovojo pergalės, nes atlikus smaugimo veiksmą, latvijos kovotojas prarado sąmonę ir nukrito. Irmantas Zubrickis pagalvojo, kad kova jau laimėta ir paleido latvį, čia ir buvo mūsų klaida, nes teisėjas dar nebuvo sustabdęs kovos, o kovotojas iš Latvijos Sergej Efimov tuo metu atsigavo, ir kova vyko toliau. Nors tada latvis ir praleido tris gerus smūgius į galvą, bet to neužteko užbaigti kovą. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui, teisėjai nusprendė skirti papildomą raundą, kad būtų išaiškintas pagrindinis laimėtojas šios kovos. Trečias raundas tesėsi parteryje, gardo pozicijoje. Kur viršuje buvo kovotojas iš Latvijos, o mūsų klubo kovotojas buvo apačioje, kur pagal taisykles yra taip: jei žmogus esantis apačioje nepadaro jokio skausmingo veiksmo, jam yra skiriamas pralaimėjimas, kas buvo ir mūsų atveju, nors kovotojas iš Latvijos tik laikė Irmantą ir buvo gynybos pozicijoje. Šioje kovoje teisėjų sprendimu pergalę šventė kovotojas iš Latvijos Sergej Efimov.

Į renginį susirinkęs gausus žiūrovų būrys griausmingomis ovacijomis palaikė kovotojus. 

Pagrindinis organizatorius, Lietuvos MMA federacijos vadovas, renginiu liko patenkintas, nes kovos buvo gražios ir techniškos, visi sportininkai siekė pergalių ir kovojo iki paskutinės sekundės. Laimėjo geriau pasiruošę, o tie kuriems pritrūko sėkmės, gavo geros patirties. Taip pat galima pasidžiaugti profesionaliu ir sąžiningu turnyro teisėjų darbu. Renginį pagyvino puikiai jį vedusi charizmatiškoji Jolanta Leonavičiūtė. Organizatoriai dėkoja visiems palaikiusiems  ir parėmusiems turnyrą.

Nors abi kovas pralaimėjome, bet įgavome neįkainuojamos ir puikios patirties, kuri atsiranda tik dalyvaujant turnyruose. Pamatėme savo klaidas, ir ateityje jas stengsimės ištaisyti ir daugiau nekartoti. 

Norėčiau padėkoti visam ''LUTADOR KLAIPĖDA'' kolektyvui už pagalbą ruošiantis šiam turnyrui.

Nuotraukos iš varžybų »»
Straipsnį perskaitė: 1694

Įvertinimas: Įvertinimas: 5.0/1

Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisijungę nariai.
[ Registruokis | Prisijunk ]